• (0424) 237 89 75
  • Merkez, Elazığ

Haber Detayı

1. AMATÖR KÜME LİGİNE YÜKSELEN TAKIMLAR BELLİ OLDU..


Yaşanan pandemi sürecinin ardından devam etmeyen Elazığ 2. Amatör Küme Futbol Ligi için, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan karar çıktı. Elazığ Amatör Spor Evi’nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Elazığ ASKF Başkanı Mustafa Gür ile TFF Futbol İl Temsilcisi Turgut Kılınç, 9 takımın 1. Amatör Küme’ye yükseltildiğini açıkladı.

GÜR: “23 İLDE 1. ve 2. AMATÖR BİRLEŞTİRİLDİ”
“Dünyada ve ülkemizde yaşanan pandemi sürecinden sonra 2. Amatör Futbol Ligleri ile ilgili puantaj sıralamasına göre daha önce karar aldıklarını kaydeden Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, “İl Tertip Komitesi kararını aldıktan sonra TFF Amatör İşler Kurulu’na kararımızı gönderdik. Toplamda Türkiye’de 18 ilimizde alınan kararlar Amatör İşler Kurulu tarafından onaylandı. Bunlardan biri de Elazığ. 23 ilde 1 ve 2. amatör ligler birleştirildi. Bu 23 ilin içinde biz yokuz. 11 ilde de 1. Amatör küme statüleri onaylandı. Profesyonel takımlarla ilgili TFF karar verecek. Alınacak karar doğrultusunda bu liglerin devam edip etmeyeceği belli olacak. Bizler de bu kararları kamuoyuyla paylaşacağız. 2. Amatör Lig’den 1. Amatör Lig’e yükselen ekipleri kutlarım” dedi.

KILINÇ: “4’TEN 9’A YÜKSELTTİK”
Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilcisi Turgut Kılınç ise; “Daha önce yaptığımız toplantıda çabalarımızla deprem ve pandemi sürecinin ardından 4 takım üst lige çıkacaktı. Kulüplerimiz mağdur olmasın diye biz bu yükselen takımların 9 olmasına karar verdik. Bu kararı TFF’ye gönderdik. Bu kararımız onaylandı. 9 ekibimiz önümüzdeki sezon 1. Amatör Lig’de mücadele edecek. Bu takımlarımız; Elazığ Üsküdarspor, Beyhan Belediyespor, Baskil Şafakspor, İl Özel İdarespor, Tayfunspor, Adaletspor, Sivricespor, Anadolu Harputspor ve Yeni Mahallespor. Bu takımlarımız için hayırlı olsun. Önümüzdeki sezon kulüp sayımız da arttı. Statümüzü de kulüplerimizle yapacağımız istişareler neticesinde belirleyeceğiz ve ligimizin kaç grup olacağına karar vereceğiz. 1. Amatör Lig için de TFF’nin kararıyla daha önce 18 Temmuz’da başlayacağını açıklamıştık. Birkaç gün içinde yapılacak toplantıyla ligin devam edip etmeyeceği belli olacak. Bunu da paylaşacağız. Gelecek sezon 2. Amatör için de mücadele devam edecek. Yeni kurulan takımlarımız olacak” ifadelerini kullandı.


1 amator kume ligine yukselen takimlar belli oldu
1 amator kume ligine yukselen takimlar belli oldu
1 amator kume ligine yukselen takimlar belli oldu
1 amator kume ligine yukselen takimlar belli oldu